Книги / Виноградарство.
Сортимент винограду Української РСР. Сорти для споживання в свіжому вигляді. Сорти пізньго достигання.

  Карабурну. Прекрасний білий сорт пізнього достигання. Зовні впадає в очі тим, що має великі грона, красиві, великі довгасті ягоди. Належить до числа найкращих сортів для південних районів Української РСР. його культура можлива в Кримській області, у південних районах Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей і в ряді районів Закарпатської області. Цей сорт називають також Болгар, Афуз Алі, Датье де Бейрут, Алеппо, Шасла зимушна.

  Карабурну — теплолюбний сорт. Тривалість періоду від розпускання його бруньок до достигання ягід становить приблизно 160 днів (Одеса). Збирати виноград (вибірково) починають тут наприкінці вересня.

  Кущі сильнорослі. Дозрівання лози цілком задовільне. Урожайність сорту висока (від 75 до 165 ц/га).

  Карабурну слід вирощувати на теплих (південних, південно-західних і західних) схилах, які добре освітлюються та обігріваються. В цих умовах достигає виноград високої якості.

  При щепленні слід застосовувати більш сильнорослі підщепи; кущі в ряду садити на відстані 1,75—2 м.

  Треба формувати великі кущі; підрізувати плодові пагони слід на 10—12 і більше вічок. На зиму кущі треба дуже дбайливо вкривати землею, щоб не допустити загибелі основних бруньок, бо заміщаючі бруньки в цього сорту, як правило, безплідні.

  Карабурну використовують тільки як столовий сорт, який користується у населення великим попитом. Грона сорту дуже великі: середня вага їх за роками коливається від 330 до 590 г. Окремі грона перевищують 2 кг. Виноград добре переносить транспортування і тривале зберігання. Ягоди міцні і добре держаться на плодоніжках. Виноград Карабурну успішно використовують на варення.

Сорт заслуговує найбільшого поширення в південних районах УРСР.