Книги / Виноградарство.
Кастрація і запилення квіток.

  Видалення пиляків разом з ковпачками провадять пінцет за три-п’ять днів до цвітіння найбільш розвинених суцвіть розміщених з південного боку куща. На кастроване суцвіття надівають пергаментні мішечки-ізолятори. Коли на приймочці зав’язі кастрованих квіток з’явиться крапля рідини (це зберігається з опаданням ковпачків на сусідніх некастрованих суцвіттях), ізо лятори знімають і щіточкою або ватою запилюють кастровані квітки.

  Запилення треба провадити вранці між 6—11 годинами і повторювати через два-три дні. Після кожного запилення кастровані суцвіття необхідно знову ізолювати пергаментними мішечками, а через 8—10 днів — марлевими. Під час дощової погоди провадити запилювання не рекомендується.

  Грона, що утворилися на запилених суцвіттях, знімають з кущів, коли вони цілком достигнуть, або навіть перестигнуть, і підвішують в сухому прохолодному приміщенні. У такому стані забезпечується найповніша фізіологічна стиглість насіння. Його виділяють із ягід наприкінці осені, промивають, висушують на повітрі і зберігають в паперових пакетах в сухому прохолодному приміщенні.