Книги / Прискорене розмноження винограду.
Матеріал для зеленого розмноження та строки проведення робіт.

  МАТЕРІАЛ ДЛЯ ЗЕЛЕНОГО РОЗМНОЖЕННЯ ТА СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ

  Для розмноження зеленими чубуками використову­ють пагони, пасинки та верхівки пагонів, які видаля­ються під час обламування, пасинкування та чеканки високоврожайних апробованих кущів. Роботу по вико­ристанню зелених чубуків починають з другої половини травня (обламування) і продовжують весь червень. Зе­лене розмноження можна почати і з квітня, але для цього необхідно вирощувати в теплиці в кадках (або в горшках) маточні кущі. Пагони на них починають розвиватися в березні, а в квітні їх уже можна викори­стати для зеленого розмноження.

  В холодну весну 1955 року чубуки, заготовлені на винограднику, вкорінилися значно гірше, ніж заготов­лені з тепличних рослин; останні вкорінилися майже на 100%.

  Розмноження в ранні строки дає кращі наслідки то­му, що збільшується вегетаційний період і саджанці ви­ростають більшими, а їх приріст краще визріває; са­джанці, окорінені в липні і пізніше, мають погано визрі­лий або зовсім трав’янистий приріст і зберігати їх зимою досить важко. Коли є теплиці, окоріняти зелені чубуки можна і в першій половині липня, а то й пізніше.

 

  Читать далее...