Книги / Прискорене розмноження винограду.
Садіння чубуків у парник.

  САДІННЯ ЧУБУКІВ У ПАРНИК

  Заготовлені чубуки в зволоженому стані в нещіль­них ящиках чи корзинах зразу переносять до завчасно підготовлених парників і висаджують у розпушений зволожений пісок. Глибина садіння — близько 2 см, від­стань між чубуками близько 5—10 см. Садити треба так густо, щоб чубуки не затіняли один одного. Надмірне загущення негативно відбивається на вкоріненні чубу­ків.

  Для зручності садіння доцільно застосовувати багаторядковий зубчастий маркер. В ямки, зроблені ним, висаджують чубуки. В розпушений пісок їх можна садити і без маркера. Садять чубук, втикаючи його на потрібну глибину і трохи ущільнюючи пальцями пісок навколо нього, щоб не вивалювався з ямки.

  Під одну парникову раму можна вмістити 300—500, а то й більше чубуків залежно від величини залишених листкових пластинок. Місце, куди висаджують чубуки, притіняють, щоб запобігти в’яненню листків; після ви­саджування парник добре поливають через дрібне си­течко теплою водою (не нижче 20°), щоб пісок трохи ущільнився. Після цього парник зверху накривають ра­мами.

  Читать далее...