Розы
Н  С  Ч 

Iceberg, Айсберг
фото рзы Iceberg, Айсберг

 

Группа - флорибунда;

Цветение - ремонтантное, обильное;

Высота куста - 75 - 100 см;

Диаметр цветка – 6 - 7 см;

Устойчивость к болезням и морозам - высока;

Аромат - слабовыраженный.

 

 Iceberg, Айсберг. Сорт получен в 1958 году в Германии ( Реймер Кордес) при скрещивании сортов Robin Hood x Virgo. Эту розу смело называют одной из красивейших среди существующих роз. Эта роза встречается под названиями-синонимами Schneewittchen и Fee des Neiges . Как Iceberg сорт получил широкое распространение в США, Австрии, Великобритании. Бутоны с зеленоватым отливом, реже с розоватыми тонами, острые, длиной 3 - 3,5 см. Цветки средние ( 6 - 7 см), чашевидные, полумахровые (25 - 27 лепестков), чисто белые ( напоминают белоснежную бабочку), в прохладную погоду с легкой розовинкой, тычинки остаются желтыми длительное время. Цветки на цветоносах появляются в рыхлых кистях по 3 - 15 штук, осыпаются хорошо. Не боятся дождливых погод. Аромат утонченный и очень слабый. Цветение очень пышное, волнообразное. Продолжительность цветения около 28 - 30 дней. Продуктивность цветения 150 - 160 цветков. Повторное цветение до самых морозов. В очень жарком климате может цвести до 12 месяцев в году. Завязывает плоды. Кусты округлые, средние, густые, вертикальные 75 - 100 см высотой, в жарком климате может достигать высоты до 2 м (в этом случае рекомендуется обрезать кусты до половины). Ширина куста от 60 до 100 см. Побеги бледно-зеленого цвета. Листья светло- зеленые, блестящие. Очень морозоустойчивый сорт. Во влажном климате поражается черной пятнистостью, в то время как в регионах с сухим климатом показывает себя как хорошо устойчивый к грибным болезням сорт. Широко используется для посадок в живой изгороди, в массивах, рабаток, срезки и смешанных посадках. Очень красиво смотрится в штамбовой форме.
Сорт розы Iceberg удостоен множества наград, таких как Floribunda Spray, Mid-Hudson Rose Society Show (2001); Floribunda Spray, Rogue Valley Rose Society Show (2001); Floribunda Spray, Lower Cape Rose Society Show (2000); Floribunda Spray, Southampton Rose Society Show (2001); Floribunda Spray, Lake Superior Rose Society Show (1999); Floribunda Spray, Salem Rose Society Show (1999); WFRS Rose Hall of Fame (The World's Favourite Rose), World Federation of Rose Societies Convention (1983); ADR Anerkannte Deutsche Rose, ADR Anerkannte Deutsche Rose Trials (1960); Orléans - Rose d'Or, Orléans Rose Trials (1960); Baden-Baden Gold Medal, Baden-Baden Rose Trials (1958); RNRS Gold Medal, Royal National Rose Society (RNRS) Show (1958).

 

 

Использовались материалы:

 

 1. Розы. Каталог-справочник, З.К. Клименко, Е.Л. Рубцова, Киев, "Наукова думка", 1986.

 2. Розы. Краткие итоги интродукции. Коллектив авторов под руководством В.Н. Былова, Москва, "Наука", 1972.

 3. Декоративные растения открытого и закрытого грунта, А. М. Гродзинского , 1985.

 4. Розы, В. Н. Клименко, З. К. Клименко, 1974.

 5. Троянди, О. А. Ткачук, О. О. Ткачук, 1993.

 6. Розарий главного ботанического сада академии наук СССР, Н. В. Былов, Н. Л. Михайлов, Москва, Колос, 1978. 

 

 

© Лафазан Н. Д., 2013.  

 

Комментарии

Ніна Яценко

Айсберг Вибрати троянду з опису в каталозі, все одно що навскидку вистрілити з рушниці в сторону мішені і потрапити прямо в десятку.Саме таким пострілом в десятку,став мій вибір троянди Айсберг поліантової. До того часу в нас уже росла її так би мовити,молодша сестра витка Айсберг.Цілих два «Айсберга» — чи не занадто?! Якщо троянда виходить вдалою, її відразу беруть в оборот інші селекціонери. Так іноді виникають цілі серії сортів, які походять від одного "батька". Так англійцем Кэнтом від троянди «Айсберг» була отримана мутація з плетистими пагонами. Троянда "Climbing Iceberg"(Кэнт, 1968) — мутація сорту з групи флорибунда, висота і діаметр 3×3 м., — добре відгукується на напрямок росту в молодому віці. Це потужна троянда з блискучим світло-зеленим листям. Регулярне видалення зів'ялих суцвіть стимулює повторне цвітіння восени.Маючи цю троянду,спало на думку підшукати,щось подібне,але меншого розміру.І ось в одному з каталогів натрапила на Айсберг(Iceberg),почитавши вирішила купуватиму,а там побачимо. Бо, перш ніж ви запросите її в палісадник, їй треба пройти крізь контрольну рамку з написом «перевірка на зимостійкість».Така перевірка не заставила себе чекати,зима 2009-2010.,однією з тих, кому пощастило, виявилася троянда флорибунда «Асберг».У нашому саду «Iseberg» росте компактним кущем діаметром близько 80 см. Бутони троянди мають витончену бокальчату,чайно-гібридну форму. У повному розпуск вони відкриваються, оголюючи центр, укритий густим «лісом» жовтих тичинок.Цвіте дуже рясно, в кетягах буває до 12-15 бутонів і кущ виглядає білю хмаркою вже до кінця червня і квітне до самої пізньої осені. Приємно те, що у квіток,які відцвіли, пелюстки самі добре обсипаються і не псують картинку своїм засохлим виглядом. Якщо ночі холодні або стоїть прохолодна дощова погода, то розпустившись квіти набувають ледве-ледве помітний кремово-рожевий відтінок, на деяких пелюстках проступає світло-рожевий рум'янець. Листя на початку сезону світліше, до середини літа стає темно-зеленим глянсовим. Особливо гарні квітки «Iseberg» бувають затяжними, вологими і теплими осенями. Цвітіння в цьому випадку може тривати до кінця листопада. При цьому квіти не вигорають, мають бездоганну бокальчатую форму,і колір,такий немов фарфор.. Однозначно троянда «Айсберг» — троянда не для зрізання, а для квіткового оформлення саду,для озеленення вулиць, парків, скверів.Зимостійкість, невибагливість і тривале цвітіння,ось що приваблює в Айсберг.Зимує у нас з першого року без укриття і навіть без підгортання.Росте на цілком сонячній ділянці,але захищена будівлею від північного вітру.Добре відгукується на раннє весняні підкормки. Одним з яких є кропив'яний настій(2 відра (10 л.)набитих кропивою,на бочку місткістю 200 л.).Органічне добриво вношу у вигляді мульчі з поступовим закладенням її в при стовбурні кола. В якості мульчі застосовую перегній, компост. Велика кількість квіток є наслідок правильної агротехніки та загального здоров'я троянди.

Ніна Яценко

Iceberg просто чудова.

Ніна Яценко

Iceberg,(витка) чарівне цвітіння.

Добавить комментарий