Книги / Прискорене розмноження винограду.
Весняне дорощування горщечковіх саджанців та висаджування їх на постійне місце.

ВЕСНЯНЕ ДОРОЩУВАННЯ ГОРЩЕЧКОВИХ САДЖАНЦІВ ТА ВИСАДЖУВАННЯ ЇХ НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ

  Горщечкові саджанці, які мають приріст, менший ЗО—35 см, весною дорощують. У теплицях цю роботу починають в лютому — березні, у теплих парниках — з кінця березня — початку квітня.

  Рослини в парник ставлять тоді, коли там вже мож­ливо підтримувати температуру близько 20° тепла без закривання на день матами, бо при недостатньому освіт­ленні та зниженій температурі виноград уражають гриб­кові хвороби. Щоб виростити міцніші саджанці, перед встановленням в парник їх доцільно пересадити в горш­ки більшого розміру. Бажано, щоб горшки були міст­кістю хоча б 1 л, а ще краще — 1,5—2,5 л. При висаджу­ванні на постійне місце рослини з більшою грудкою землі краще приживлюються.

  Коли почнуть розпускатися вічка, роблять обламу­вання, залишаючи на кожній рослині по 1—2 кращі

пагони. В квітні — на початку травня, коли пагони досягнуть близько 25 см, на кожному саджанці лишають один з міцніших, а решту зрізують і використовують для розмноження. Якщо пагони, призначені для зеленого розмноження, будуть надто трав’янистими, то за кілька днів до обламування у них прищипують верхівки, що сприяє їх згрубінню. Пізніше, коли загальна довжина приросту саджанців досягатиме 45—50 см, їм теж при­щипують верхівки, щоб сприяти потовщенню та кращо­му визріванню штамбика саджанця. Молодий приріст підв’язують до кілочків.

Догляд за саджанцями в парниках під час дорощу­вання такий же, як і при прискореному вирощуванні саджанців з укорінених чубуків.

  В другій половині травня та в червні дорощені сад­жанці з грудкою землі після двотижневого загартування висаджують на постійне місце так само, як і парникові саджанці з вкорочених чубуків. Слабкі саджанці виса­джують у шкілку.

Догляд за молодими насадженнями такий самий, як і за насадженнями, вирощеними з вкорочених чу­буків.

  Кущі, вирощені з доброякісних саджанців, при на­лежному догляді на кінець вегетаційного періоду мо­жуть дати приріст до 1,5 м. Добре розвинені кущі вже на другий рік після садіння можуть принести невеликий врожай. При розмноженні сорту Золотистий ранній в колгоспі «Виноградар» врожай дворічного куща в се­редньому дорівнював близько 200 г.

  Читать далее...